O autorce biżuterii

Sabina Kuczek-Duda

Z wykształcenia jestem historyczką sztuki, niepraktykującą  nauczycielką: polonistką i historyczką. 

Z pasji projektantką, artystką, jubilerką.

Droga do złotnictwa była kręta, ale ciekawa. Po długich i męczących studiach nauczycielskich poznałam wiele dziedzin artystycznych: batik, decoupage, filcowanie, ceramikę, witrażownictwo techniką Tiffany’ego. W każdej technice odnajdywałam coś fascynującego. Eksperymentowałam ze szkłem, ceramiką, drewnem, które intuicyjnie łączyłam z metalem. 

DSC_0879

natchnienie

Przypadkiem trafiłam do pracowni wspaniałego człowieka, który pokazał mi jubilerski świat i… przepadłam.  Zapierające dech w piersiach okazało się, jak z płynnej formy metalu oraz umiejętnego prowadzenia ognia można nadać odpowiedni kształt, a dzięki precyzji oprawić nawet najmniejsze kamienie.

pasja

Jestem wulkanem energii, kocham regularną aktywność fizyczną, dlatego praca w warsztacie złotniczym jest dla mnie jak Yin i yang, ponieważ wymaga skupienia, koncentracji i pewnej ręki. W 2021r. ukończyłam projektowanie biżuterii na ASP w Łodzi, które ostatecznie uwolniło moje artystyczne popędy.

Wszystkie projekty tworzę od podstaw ręcznie, tradycyjnymi technikami złotniczymi. Każdy z Was otrzyma ode mnie kawałek serca, które wkładam w każdą najmniejszą rzecz. Jesteś właścicielem biżuterii jedynej na świecie, ponieważ dbam, aby moje pracy były unikatowe. Wierzę, że dzięki moim nieszablonowym projektom podkreślisz swój charakter,  stworzysz swoją indywidualną tożsamość, a przede wszystkim wyróżnisz się w towarzystwie.

Koszyk